Emory & Henry Athletics Schedule

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
at ODAC Indoor Track & Field Championships

at ODAC Indoor Track & Field Championships

vs TBD
@ Salem, Va.
TBA

vs TBD
@ Salem, Va.
TBA

Fredonia
1:00 PM
25
26
at Maryville (Tenn.)
1:00 PM

at Maryville (Tenn.)
3:00 PM

at Maryville (Tenn.)
3:00 PM
27
28
1
vs Fredonia
@ Salem, Va.
12:00 PM

vs Wilson
@ Salem, Va.
4:00 PM
2
Mount Aloysius
12:00 PM

vs Frostburg State
@ Salem, Va.
12:00 PM

at Virginia Wesleyan
12:00 PM

at Virginia Wesleyan
12:00 PM

vs Susquehanna
@ Salem, Va.
2:00 PM

Mount Aloysius
2:30 PM
3
at Hiwassee Invitational - First Round

at Hiwassee Invitational - First Round

at Randolph-Macon
12:00 PM

at Randolph-Macon
12:00 PM

Mount Aloysius
1:00 PM
4
at Hiwassee Invitational - Second Round

at Hiwassee Invitational - Second Round
5
6
at Brevard
2:00 PM
7
8
9
Shenandoah
12:00 PM

Averett
1:00 PM

Shenandoah
3:00 PM

Averett
3:00 PM
10
11
vs Rochester (N.Y.)
@ Atlanta, Ga.
12:00 PM
12
vs Rochester (N.Y.)
@ Atlanta, Ga.
12:00 PM

at William Peace
2:00 PM

at Methodist
4:00 PM
13
at Dual vs. Debuque

at Dual vs. Debuque

at Emory
12:00 PM

at William Peace
2:00 PM

at Emory
2:30 PM

at North Carolina Wesleyan
3:00 PM
14
15
16
at IHSA Zone 4 - Region 5 Finals

vs Ohio Christian
@ Sevierville, Tenn.
10:00 AM

vs Ohio Christian
@ Servierville, Tenn.
10:00 AM

at Randolph-Macon
12:00 PM

at Randolph-Macon
3:00 PM

at Johnson
3:00 PM

at Johnson
3:00 PM
17
18
19
Bethany (W.Va.)
TBA
20
Ferrum
3:00 PM

Roanoke
3:00 PM

Roanoke
5:00 PM
21
22
23
at Virginia Wesleyan
12:00 PM

at Eastern Mennonite
1:00 PM

Randolph
1:00 PM

Randolph
1:00 PM

at Virginia Wesleyan
3:00 PM

at Eastern Mennonite
3:00 PM
24
IDA - Emory & Henry
10:00 AM

at Roanoke
1:00 PM

at Roanoke
1:00 PM
25
26
Southern Virginia
3:00 PM

Southern Virginia
5:00 PM

at Roanoke
7:00 PM
27
28
29
30
Lynchburg
12:00 PM

Virginia Wesleyan
1:00 PM

Lynchburg
3:00 PM

Virginia Wesleyan
3:00 PM
31
at IDA - Appalachian State

Randolph-Macon
1:00 PM

Lynchburg
1:30 PM

Lynchburg
1:30 PM

Randolph-Macon
3:00 PM
1
2
Maryville (Tenn.)
3:00 PM
3
at Guilford
3:00 PM

Ferrum
3:00 PM

Ferrum
5:00 PM
4
5
Mary Baldwin
2:00 PM
6
at IHSA Zone 4 Finals

at McDaniel Invitational - First Round

at Hampden-Sydney
12:00 PM

at Randolph
1:00 PM

Shenandoah
1:00 PM

Shenandoah
1:00 PM

at Hampden-Sydney
3:00 PM

at Randolph
3:00 PM